סוד ההצלחה בחיים: להיות במקום 1#

סוד ההצלחה בחייםרבים רודפים אחרי הצלחה מבלי לדעת תחילה מהי בכלל הצלחה. למשל, האם ידעתם שהצלחה משתנה בין אדם אחד לאחר? אנחנו מגדירים מהי הצלחה בחיים שלנו.

על פי טובי המנטורים בעולם להתפתחות אישית החוקרים מדי יום ולאורך כל חייהם את סוד ההצלחה, כולם ללא יוצא מן הכלל חושבים שמי שמפריע להצלחה שלכם הוא קודם כל אתם עצמכם.

לכל אדם יש תקרת זכוכית. זו יכולה להיות מאופיינת ועוצבת על ידי החברה בכלל, על ידי המדינה והחינוך שהוא קיבל במדינה, על פי החוקים במדינה ומה שהם מעודדים, על פי אדם קרוב או מקבץ של אנשים קרובים שהוא מושפע מהם ועוד.

לדוגמה: מישהו עם שאיפות גדולות הנמצא כל היום סביב אנשים עם שאיפות קטנות וחסרי מוטיבציה.

לשבור את תקרת הזכוכית:

תקרת זכוכית היא של מגבלה מחשבתית או רוחנית לגבי רמת המסוגלות שלנו.

בין אם הסביבה כופה עלינו את זה או שיש לנו ביטחון עצמי נמוך או מכל סיבה אחרת.

אנשים מתחילים לומר לעצמם "איך ארוויח יותר מ10,000 ₪ בחודש? זה מה שאני מרוויח בחודש של 250 שעות עבודה כולל בונוסים!", "איך תהיה לי אפשרות לקנות דירה בעצמי ללא משכנתא?", "אם אתפטר מהעבודה שלי כדי להקים עסק ולהגשים את החלום שלי זה עשוי להיכשל ואני אתקע בלי הכנסה בכלל", "אני הולך ונהיה מבוגר יותר"… ועוד משפטים של אנשים שפשוט מגבילים את עצמם. סוד ההצלחה בחיים הוא כל הזמן לשבור את תקרת הזכוכית שלנו – חשוב לדעת את המשפטים והציטטות להצלחה בחיים, שיעזרו לנו להצליח.

זה לא אומר שכל פעם תצטרכו לשאוף ליותר כי אז לא תגיעו לסיפוק בחיים, אולם תמיד תוכלו לרדוף אחרי מטרות חדשות שיעשו אתכם שמחים יותר, שיתרמו גם לסביבה ולקהילה ועוד.

מה מקבע אותנו?

יש הרבה קלישאות או משפטים יפים שאני יכול לרשום לכם כדי להציג את המקובעות של אנשים לפעמים. כמו למשל: "אין לשום דבר בחיים משמעות אלא המשמעות שאתם נותנים לו".

אם אתם רוצים לשבור את תקרת הזכוכית שלכם, לחיות חיים מלאי אושר, עשייה, הצלחה וסיפוק אתם צריכים להרים את הסטנדרטים שלכם כל הזמן.

תפסיקו לחשוב מה הממוצע הכנסות במדינה או כמה הרווחתם עד עכשיו, תפסיקו לחשוב על זה שיש אחרים מתאימים יותר לקידום המיוחל בעבודה שאתם כל כך רוצים וכו'.

מה נחשב לדעתכם לחיים של הצלחה?

התחילו להגדיר מהי הצלחה עבורכם. סוד ההצלחה הוא היכולת לדמיין את עצמכם נמצאים במקום מסוים וחיים חיים מסוימים ומאמינים בעצמכם שאתם יכולים להגיע לשם.

אנשים רבים נוטים לייחס הצלחה לכסף וזו אחת הטעויות הגדולות של אנשים.

זה בסדר לשאוף להרוויח הרבה אבל אתם חושבים שאדם עם הרבה כסף בהכרח חי חיים של הצלחה, שגשוג ואושר? מה לגבי אדם שזכה במיליונים בלוטו? זה אומר שהוא מצליח? הוא הרוויח את הכסף בזכות יכולתו?

שאלות תשובות בנושא הצלחה בחיים:

שאלה: אז מהו סוד ההצלחה בחיים?

תשובה: לדעתי לפחות, סוד ההצלחה הוא לשלב בין אמונה, עשייה והתמדה. כל אלה יכולים להוביל אתכם להצלחה. גם אם הדרך שלכם לא נכונה או שאתם עושים טעויות בדרך, לפחות אתם זזים קדימה ולא הולכים אחורה. לפחות אתם פעילים, אתם תלמדו את הטעויות, תתקנו אותן ותשפרו ביצועים או תשנו את דרך הפעולה שלכם. אבל אתם כבר בחצי הדרך.

שאלה: איך להניע את עצמנו לפעולה גם כשאנו בדיכאון?

תשובה: להשתדל להיצמד לדברים משמחים בחייכם, לבלות זמן עם אנשים אהובים, לצאת למקום שאתם אוהבים לנקות בו את הראש. תרגיל חשוב שאני משלב בכל יום וחושב שהוא נהדר לכל אחד הוא להיות עם עצמכם בכל יום 5 עד 10 דקות, לעצום את העיניים ולהודות לבורא עולם על כל דבר טוב שיש בחייכם. קמתם בבוקר? תודו על כך. אתם נושמים חלק? תודו על כך. הילדים שלכם בריאים? תודו על כך. אכלתם משהו טעים? הבנתם את הרעיון.

סרטון בנושא סוד ההצלחה בחיים

עוד מאמרים מקצועיים

עריכת מאמנים
עריכת המשתמש שלך

תחום התמחות* תחום התמחותאימון אישיאימון בריאותיאימון הוריםאימון לזוגיותאימון למנהליםאימון למערכות יחסיםאימון לקריירהאימון לקשב וריכוזאימון לתזונהאימון מנטאלי לספורטאיםאימון משפחתיאימון מתבגרים/ילדים ונועראימון עסקיאימון קבוצתיאימון רפואיהתמחות ימי פעילות*

קרא עוד »
הצטרפות למאגר המאמנים
הצטרפות למאגר המאמנים

הוסיפו את עצמכם למאגר המאמנים הגדול בישראל תחום התמחות* תחום התמחותאימון אישיאימון בריאותיאימון הוריםאימון לזוגיותאימון למנהליםאימון למערכות יחסיםאימון לקריירהאימון לקשב וריכוזאימון לתזונהאימון מנטאלי לספורטאיםאימון משפחתיאימון

קרא עוד »