לעשות שינוי בחיים לטובה: 1 מתוך 3 אנשים מצליחים לבצע זאת

לעשות שינוי בחייםאם אתם בוכים על המצב הקיים שלכם, חושבים שכל העולם נגדכם או שכל דבר קיים רק כדי לעשות לכם רע – אתם לא לבד וכדאי לכם לעשות שינוי בחיים לטובה.

אנו ב"הצלחה בחיים", יודעים שרבים מהאנשים מרגישים כך וזה לא קשור למקום מגורים, לגיל, למגדר או לכל דבר אחר זה קשור אלינו כבני אדם ועל היצרים, התחושות והרגשות שניחנו בהם.

למעשה, ייתכן מאוד ואדם אחד יהיה שמח ויקבל הכול באהבה גם אם פיטרו אותו מהעבודה, אם הבנק התקשר לבשר על השיק שחוזר בחשבון או אפילו במקרה של פרידה חס וחלילה.

לעומת זאת, יש אחרים שירגישו שהעולם חרב עליהם.

אין טוב ורע בזה עד שזה מגיע למצב שזה משתלט לכם על החיים, פוגע בהם בצורה מוגזמת ואתם לא מאפשרים לעצמכם לחיות מחדש. כדי לעשות שינוי בחיים, כזה שאתם מייחלים לו באמת, זה צריך לבוא מבפנים – מכם.

השינוי מתחיל מבפנים:

נניח שיש בחור צעיר עם משקל עודף. כל הילדות וגיל ההתבגרות צחקו עליו שיש לו משקל עודף ולקראת השירות הצבאי (או לאחריו) הוא החליט שהוא מוריד במשקל.

במשך כמה חודשים הוא עובד קשה ומוריד 34 קילו ולפתע אנשים מתחילים לפרגן לו במקום לצחוק עליו. האם זה השינוי המיוחל ששינה לו את החיים? בהחלט כן.

האם ההחלטה הגיע מאותם אנשים שצעקו לו שמן? לא. ההחלטה הגיע מאותו אדם בלבד.

הוא יכול היה גם לא להתייחס לעלבונות שספג, להחליק אותם מה שנקרא, להגיד שהוא שלם עם עצמו ולהישאר כפי שהוא.

אבל הוא רצה את השינוי ולכן כאשר זה הגיע ממנו, מבפנים, היה לו גם את הכוח לבצע את השינוי והעולם הסתדר לכבוד כך שהשינוי יקרה.

רשימת תודות שאנו צריכים לעשות:

בכל בוקר ובכל ערב הקדישו מספר דקות לומר תודה.

תודו לקב"ה, ליקום או למי שאתם רוצים אך שבו את עצמכם בנחת, נשמו כמה נשימות עמוקות, נקו את הראש ממחשבות ופשוט חזרו על המנטרה של התודות.

תודו על כל דבר שאתם יכולים במשך מספר דקות: על כך שקמתם בבוקר, על כך שכל החושים שלכם עובדים ב"ה, על הילדים שלכם, על קורת הגג שלכם, על כך שהשמש זורחת בחוץ, על הכלבים המתוקים שלכם, על האוכל שעל השולחן שלכם ועוד.

להשקיע בהתפתחות אישית ובאמונה:

למדו כיצד לפתח את עצמכם, להאמין בעצמכם שאתם יכולים להשיג יותר.

הרי מה זה התפתחות אישית בסופו של יום? משהו שנועד לעזור לאנשים לשבור את תקרת הזכוכית הפנימית שלהם. לפרוץ את המגבלות שלהם ולהאמין בעצמם שהם יכולים להשיג כל מה שהם מייחלים לו.

להתחיל לעשות גם מעשים ולא רק לתכנן:

אחד הסודות הגדולים ביותר בהשגת תוצאות והצלחה הוא העשייה.

אנשים רבים מתכננים, מתפתחים, לומדים ואפילו מאמינים בעצמם ב100% שהם יכולים להשיג משהו. הבעיה היא שהם רק בשלבי התכנון והדיבורים ושם זה נעצר.

כאשר צריך לבצע בפועל ולהתמיד בכך, שם זה נגמר.. תשקיעו בעשייה.

שאלות ותשובות בנושא שינוי בחיים:

שאלה: אני עמוק בבוץ מבחינה כלכלית.. איך אסגל לעצמי שינוי במחשבה?

תשובה: קומו בבוקר עם תקווה שדברים יכולים להשתנות. זכרו כי יש אחרים במצב גרוע יותר. זכרו כי אחרים היו במצב שלכם ויצאו משם אז אין סיבה שגם אתם לא תעשו את זה. דמיינו את הדברים הטובים שתעשו אחרי שתצאו מהמצב הכלכלי. התייעצו עם אנשי מקצוע לגבי צמצום הוצאות, הגדלת הכנסות וכך תנגסו במינוס בכל חודש.

שאלה: איך למצוא מה שמלהיב אותי?

תשובה: חשבו על דברים שמשמחים אתכם, מה אתם מייעדים לעצמכם בחיים? מהן המטרות והחלומות שלכם? מה עושה לכם טוב? לדוגמה מישהו שפוטר מהעבודה שלו והיה לו חלומות לטייל בחו"ל, החליט לעשות הסבה מקצועית למדריך תיירות וכיום הוא עובד כמדריך טיולים של חברה ישראלית בחו"ל, הוא מטייל בעולם, מרוויח כסף על זה ונהנה מהחיים.

סרטון בנושא לעשות שינוי בחיים לטובה

עוד מאמרים מקצועיים