איך לעשות שינוי אמיתי בחיים להצלחה: מתחת ל-10% מצליחים באמת

איך לעשות שינוי אמיתי בחייםלחיות הצלחה ולעשות שינוי אמיתי בחיים דורש מכם אופי חזק, דורש מכם לקבל החלטות ודורש מכם לבצע מעשים ולהתמיד בדרך שבה תבחרו כדי להצליח בה.

לעתים רבות בחיים יש מקרים או אנשים שינסו להוריד אותנו למטה והם גם יצליחו אם תיתנו להם לעשות את זה.

אנו ב"הצלחה בחיים", יודעים שאם תתמודדו עם המצב, תהיו רגועים, תקבלו החלטות מושכלות ותאמינו בעצמם אתם תוכלו לצאת מהמצבים האלה ביתר קלות, להשתיק את הרעשים הסביבתיים וזה יהיה שינוי אמיתי בחיים שלכם.

אל תיתנו לאנשים להפיל אתכם:

לעתים אפילו הסביבה הקרובה אליכם ביותר תנסה להוריד אתכם. לא בגלל שהיא רוצה לרעתכם אלא בגלל שאותם אנשים קרובים אליכם, חושבים שהם יודעים מה טוב עבורכם. הם עברו דברים רעים בחיים או נכוו ממשהו והם לא רוצים שגם אתם תיפלו.

לדוגמה: אדם במשפחה שפתח עסק, לא הצליח, הפסיד הרבה מאוד כסף ואומר לכם שלהיות עצמאי זה לא משתלם ולא כדאי לכם.

אם יש לכם שאיפות להיות עצמאיים, להקים עסק בתחום שאתם אוהבים ולרצות לעבוד בזה ולהתפרנס מכך בכבוד – אין ספק שזה יכול להוריד אתכם למטה ואם תקשיבו לאחרים כל הזמן ולתת להם להוריד אתכם לא תגיעו לאן שאתם רוצים להגיע.

מה קורה במידה וספגנו כוויה או ירידה במצב הרוח? איך יוצאים מזה?

בכל הקשור לפאן המקצועי יש להתייעץ עם יועץ פיננסי, יועץ עסקי או איש מקצוע מתאים אחר שיסייע לכם בהיבטים העסקיים והפיננסיים.

בהיבט הנפשי מאמן אישי, מנטור להתפתחות אישית או אפילו אתם עצמכם יכולים לסייע לכם.

הרי שבסופו של דבר השינוי האמיתי מתחיל בכם ואם לא תקבלו אותו אליכם אז שום דבר לא יעזור. שינוי אמיתי הוא שינוי בהתנהלות, שינוי באמונה, שינוי בעשייה.

טיפים מומלצים לשיפור המוטיבציה:

  • הגדירו לעצמכם מספר מטרות קטנות ברות השגה. ראו שאתם מצליחים להשיג אותם והגדילו את המטרות שלכם.
  • הכינו רשימת תודות שתקראו לעצמכם לפנות פעם ביום.
  • היצמדו למנטור שיעזור לכם לצאת מהמצב הנוכחי ולעודד אתכם לעשות שינוי אמיתי בחיים שלכם.
  • רשמו לעצמכם איזה שינוי תרצו ליצור, דמיינו איך יראו חייכם לאחר השינוי.
  • למדו כיצד לשפר את הביצועים שלכם. התמקצעו בתחום שאתם אוהבים ונסו להתפרנס בתחום הזה. גם כאן מומלץ להיצמד לאיש מקצוע שילווה אתכם.

שאלות ותשובות בנושא שינוי אמיתי בחיים:

שאלה: אם האמנתי בעצמי, ניסיתי ולא הצלחתי לגרום לשינוי בחיי… מה לעשות?

תשובה: ממשיכים לנסות כמובן. תארו לכם רץ מרתון שהיה מתעייף אחרי כמה קילומטרים ואומר לעצמו "פיי יש לי עכשיו עוד כמה עשרות קילומטרים למי יש כוח לזה?". תארו לכם אדם שמנסה לקפוץ לגובה לעבור רק בסנטימטר נוסף את שיא העולם כדי שיהיה רשום על שמו… אתם יודעים כמה קפיצות וגם שיפורים הוא יצטרך לבצע כדי להגיע לזה? כדי לעשות שינוי בחייכם תצטרכו ללמוד את הדרך הנכונה, להשקיע, להתמיד ולשפר את הביצועים שלכם. אם החלטתם לנגן בגיטרה תהיו הכי טובים בזה. אם החלטתם להקים חנות מתנות – תלמדו את התחום לפני. אם החלטתם ללמוד תחום מסוים – תתמקצעו בו.

שאלה: איך לבנות רשימת מטרות כמו שצריך?

תשובה: רשימת מטרות יכולה להיות אחד המפתחות החשובים שלכם לשינוי בחייכם. ברגע שאתם מצליחים ליישם ולסמן V על כמה מטרות קטנות זה ייתן לכם מוטיבציה לקדם את המטרות היותר גדולות שלכם ויעזור לכם להחזיר את האמונה שלכם בעצמכם. פשוט קחו דף ועט או שבו מול המחשב ורשמו את המטרות הבאות שלכם. התחילו ממטרות קטנות שסביר להניח שתשיגו ולאט לאט רשמו מטרות גדולות יותר.

סרטון בנושא איך לעשות שינוי אמיתי בחיים

עוד מאמרים מקצועיים