איך לעשות שינוי בחיים של 180 מעלות להצלחה שלך?

איך לעשות שינוי בחיים?איך לעשות שינוי בחיים? כל אחד חולם להיות משהו גדול או לפחות חולם על דברים מסוימים שהוא רוצה להגשים כמו הקמת משפחה, רכישת בית נחמד משלו ללא משכנתא, הצלחה בקריירה ועוד.

ברגע שאנו מגיעים למצבים בחיים שבהם אנו מרגישים ששום דבר לא הולך לנו, שאנו מפספסים את המטרה שלנו או לא מגשימים את מה שאנו רוצים להגשים כי החיים כופים עלינו חיים אחרים ממה שאנו רוצים – אז סביר להניח שנתחיל להיות מתוסכלים, כועסים, אגרסיביים, חסרי מנוח, חסר מוטיבציה ועוד אנרגיה שלילית שתעטוף אותנו ותגרום לתגובות והתנהגות לא טובה מבחינתנו.

לאן חוסר הסיפוק וחוסר ההצלחה יכול להוביל אותנו?

חוסר סיפוק או חוסר הצלחה בחיים הוא לא דבר נעים כלל והוא יכול למלא אותנו באנרגיה שלילית.

האנרגיה הזו תשפיע עלינו בכל תחומי החיים: זוגיות, לימודים, עבודה, עם החברים, עם המשפחה ואפילו בפעולות פשוטות שנעשה ביום יום שיהפכו להיות פתאום קשות ומסובכות יותר.

סביר להניח שתרגישו שכל העולם שונא אתכם והכול נברא כדי שיהיה לכם רע או כדי שלא תצליחו.

זה כמובן רק בראש שלכם ועד שלא תעשו שינוי תפיסתי בראש שלכם יהיה לכם קשה לעשות את השינוי המיוחל בחייכם. השלב הראשון להשגת השינוי הוא להאמין שאתם רוצים לחיות אחרת, שאתם יכולים להגשים את החלומות והשאיפות שלכם, צעד אחד בכל פעם.

כדי להאמין בזה צריך לראות את ההצלחה הזו במו עינינו וכדי לעשות זאת צריך להגדיר תחילה מהי הצלחה עבורנו.

מהי בכלל הצלחה ומה קובע אותה?

על פי המילון ההגדרה של הצלחה עם השגה של יעד מסוים. אני טוען שהצלחה היא דרך חיים.

אפשר לקרוא להשגה של יעד הצלחה. אם יש לכם מבחן קשה בסוף הסמסטר ואתם מסמנים לעצמכם כיעד לקבל ציון 90 ומעלה, למדתם כמו שצריך וזה אכן הציון שקיבלתם – איך ספק שנחלתם הצלחה במבחן.

אולם זו הצלחה נקודתית. כאשר אנו מדברים על הצלחה בחיים אנו מדברים על מכלול של מטרות קטנות וגדולות כאחד, בכל תחומי החיים שלנו, שנרצה להגדיר ולהצליח בהן. הצלחה היא דרך ולא יעד.

במקום להגיע אל ההצלחה – חשבו על איך אתם חיים הצלחה בכל יום שאתם קמים בבוקר.

איך לעשות שינוי בחיים? – הגדרת מטרות קטנות וברות השגה:

אכזבה יכולה להיות בדיוק ההיפך מהצלחה. אכזבה יכולה להיות תחושה של פספוס, של כישלון, של חוסר הצלחה. אם השקעתם והתכוננתם לאותו מבחן ונכשלתם בו, כנראה שתהיו מאוכזבים.

אולי הלחץ להשיג את המטרה הגדולה (הציון המאוד גבוה) גם השפיע עליכם בדרך להשגת המטרה. אולי אם הייתם מכוונים לקבל ציון 60 שהוא ציון עובר במבחן, לא הייתם נכשלים.

אולי דרך הלימוד שלכם הייתה משתנה: למשל להשקיע את הזמן שלכם בלימוד 4 מתוך 6 הנושאים שיש ללמוד למבחן ולהתמקצע בהם כדי להבטיח לעצמכם תשובות נכונות ומלאות בשני שליש משאלות המבחן מה שיקנה לכם את הניקוד המספיק לעבור אותו.

אם הייתם עוברים את המבחן בציון 60 כשהצבתם לעצמכם לקבל 90, כנראה שעדיין הייתם מאוכזבים.. אבל אם הייתם מציבים לעצמכם מטרה קטנה יותר, הייתם משיגים אותם ונכנסים למיינדסט אחר לגמר.

אין זה אומר שאתם צריכים לשאוף בקטן אולם הגדרה של מטרות קטנות יותר, ברות השגה בסבירות גבוהה יותר, תאפשר לכם להאמין בעצמכם ולאט לאט להגדיל את המטרות שלכם בהדרגה עד קצה גבול היכולת שלכם.

להתפתח, להתמיד, להאמין:

אין תקרת זכוכית שאתם לא יכולים לנפץ. אם רק תאמינו בעצמכם הכול אפשרי וזה לא קלישאה.

אין סיבה שאדם אחר יצליח ואתם תיכשלו. כדי להיות שינוי אמיתי בחיים שלכם תצטרכו קודם כל להאמין בעצמכם. השקיעו בלימוד והתמקצעות. תכננו כיצד להתפתח.

התחילו מקטן, מלמטה ועלו למעלה, הגדירו לאט לאט מטרות גדולות יותר והציבו לעצמכם אתגרים גדולים יותר גם עם ההתפתחות של התודעה שלכם. התמידו בדרך שלכם ואל תפחדו לאמץ עצות חכמות מניסיונם של אחרים.

סרטון על איך לעשות שינוי בחיים ולעמוד מול קהל

עוד מאמרים מקצועיים