איך עושים שינוי בחיים להצלחה 100% בלי כשלונות? אין דבר כזה

איך עושים שינוי בחיים?

איך עושים שינוי בחיים להצלחה? מגיל קטן אנו ממלאים את עצמנו בחלומות נועזים: "אני אהיה טייס", "אני אהיה איש עסקים מצליח", "אני אהיה כדורגלן מפורסם" וכך הלאה. לא משנה מהם החלומות שלכם משנה הדרך בה תלכו.

אנו מקבלים החלטות בחיים שלנו ואלה משפיעות על המציאות שלנו לטוב ולרע. זה אנושי וזה הגיוני להרגיש שטעיתם בדרך שלכם, או בזבזתם זמן בחיפוש אחר משמעות מסוימת או האמנתם במשהו שהוא נכון עד הרגע שהבנתם הוא פחות מתאים עבורכם.

זה יכול להיות קשור לכל תחום בחיים. כשזה קורה אנו נתאכזב ולעתים אף נשקע בתוך עצמנו. נהיה כמהים לשינוי אבל ככל שנהיה עמוק בתוך הדיכאון, האכזבה וההרס העצמי יהיה לנו יותר קשה לעשות את השינוי.

השינוי מתחיל בכם והוא מתחיל עכשיו. בואו ונבין תחילה מה גורם למצב הנוכחי שלכם כעת ומה עשוי לגרום לכם למצוא את הכוח שלכם מחדש.

מה עשוי לגרום לנו לרצות איך עושים שינוי בחיים להצלחה?

אם אתם לא מסופקים מהעבודה הנוכחית שלכם, מההכנסה שלכם, מהדרך אליה הגעתם, מכך שהגעתם לגיל 40 ואתם עדיין גרים אצל ההורים, מכך שהתחתנתם אבל מתקשים להביא לילדים לא מסיבה רפואית אלא מתוך אמונה שיהיה לכם קשה להחזיק את הילדים כלכלית – אלו ועוד אינספור מקרים אחרים – דורשים מכם שינוי תפיסה.

כאשר תשנו את התפיסה שלכם תוכלו להגיע לשינוי אמיתי בחיים שלכם.

חזרו להתחלה, להיותכם ילדים או חבר'ה צעירים עם אמביציה וחלומות. ילדים מעיזים לחלום כי לא אכפת להם כמה קשה הדרך הם רואים את עצמם כבר במקום שבו הם רוצים להיות ושם הם הכי שמחים בעולם.

אף אחד לא ישכנע אותם אחרת באותו רגע. חשבו על הדברים הטובים בחייכם, חשבו על החיים שלכם אחרי השינוי שתעשו: בין אם מדובר במסלול קריירה/לימודים חדש, במציאת זוגיות חדשה לאחר פרידה קשה שחוויתם, בלצאת לטיול שתמיד רציתם, בלעבוד בעבודה חלומית, בלהקים עסק משלכם וכל דבר שעושה לכם טוב.

עד כמה קיצוני השינוי שאנו צריכים לעשות?

רגע לפני שאתם מתמלאים שוב בהתלהבות, מדליקים את להבת התשוקה שלכם ויוצאים לדרך בכל הכוח. חשוב להבין כי לכל אדם יש את החבילה האישית שלו.

כלומר גם עבר וגם הווה שהוא חי לו, אחראי לו ולעתים מעורבים בכך עוד אנשים. לדוגמה: אדם שאפתן ככל שיהיה, לא יכול לצאת בגיל 50 אחרי החלומות שלו ולהשאיר את האישה לבד לגדל את הילדים שלהם.

זה לא אומר שהוא לא יכול להגשים את החלומות שלו ללא קשר לגילו או לאיזה שלב בחיים הוא רוצה להגשים אותם, אך החלומות והשאיפות צריכים להיות יותר מתונים ואחראיים גם כלפי האנשים האחרים בחייכם.

אם החלום שלכם הוא להקים חנות ועסק משלכם והרגע התחתנתם והבטחתם לבן/בת הזוג שלכם שתבנו ביחד בית ותקימו משפחה ולפתע אחרי החתונה החלטתם להשקיע את כל הכסף שלכם בפתיחת חנות, אתם נותנים תחושה לבן/בת הזוג שלכם שהם לא בסדר העדיפויות שלכם ולכן לא תוכלו באמת לעשות את השינוי הרצוי בחייכם אם לא תתחשבו גם באנשים הקרובים אליכם שחיים אתכם.

שאלות ותשובות על עשיית שינוי בחיים:

שאלה: איך תתחילו לעשות שינוי בחייכם?

תשובה: התחילו מלהגדיר מטרות קטנות וברות השגה. בצעו שיפורים קטנים בחייכם, השיג אותם ולאט לאט הגדילו את השאיפות שלכם.

שאלה: איך נדחוף את עצמנו לעשות שינוי?

תשובה: גלו את הצרכים האמיתיים שלכם. מה אתם צריכים בחייכם? יציבות? שינויים והרפתקנות? צמיחה והתפתחות? אהבה? משמעות? נתינה לאחר? בהתאם להם תוכלו לקלף את עצמכם לאט לאט לכיוון הנכון לשינוי טוב בחייכם.

סרטון בנושא איך עושים שינוי בחיים?

עוד מאמרים מקצועיים

חיפוש מאמנים

התמחויותאימון אישיאימון בריאותיאימון הוריםאימון לזוגיותאימון למנהליםאימון למערכות יחסיםאימון לקריירהאימון לקשב וריכוזאימון לתזונהאימון מנטאלי לספורטאיםאימון משפחתיאימון מתבגרים/ילדים ונועראימון עסקיאימון קבוצתיאימון רפואיהתמחות תוצאות ראו את כל התוצאות

קרא עוד »