איך להתמודד עם חוסר מזל בחיים עם 100% הצלחה?

כמה פעמים אמרתם לעצמכם "אם רק היה לי יוחוסר מזל בחייםתר מזל בחיים הייתי כבר במקום אחר". על אדם שזכה בלוטו מעולם לא יצא לכם להגיד "איזה מזל יש לו…"? האם יש דבר כזה מזל בכלל? או איך להתמודד עם חוסר מזל בחיים? כל התשובות, במאמר הבא:

אנו ב"הצלחה בחיים" שואלים, אם כן, כיצד מאופיין בכלל? האם אמונה יוצרת מציאות? האם אפשר להפוך את המזל שלנו? האם אנו יכולים לשלוט במזל שלנו? על כך ועוד ננסה לענות בכתבה זו.

מה זה מזל בכלל ואיך מאפיינים אותו?

מה ההגדרה של מזל? האם יש הגדרה אחת של מזל? האם הצלחה היא מזל?… אני חושב שיש דבר כזה מזל. הוא מרכיב קוסמי הקיים ביקום בדרך זו או אחרת.

חלק יכולים לייחס אותו לאמונה בקב"ה, חלק מייחסים אותו לאמונה שמייצרת מציאות (נרחיב על כך מעט בפסקה הבאה).

חלק עדיין חושבים שזה או שיש לך מזל או שאין לך מזל וזה מה שיש בחיים.

אם אני צריך להגדיר את המונח מזל אני אגדיר אותו בצורה כזו: מזל = קבלת מתנה שאינה מובנית מאליה.

לדוגמה: אם אתם נמצאים בכנס עם חברים ובכנס מתקיים ערב בינגו. כל אדם מקבל כרטיס בינגו והפעילות מתחילה. עם ההכרזה על המספר "15" מישהו נעמד וצעק "בינגו!" והלך לקבל את הפרס שלו.

אפשר לומר שאותו אדם היה יותר בר מזל מכם ואפשר גם להגדיר את זה באינספור דרכים אחרות. אני כן מאמין שקיים אלמנט של מזל אולם אנו יכולים באמצעות מעשים (ומחשבות שמובילות למעשים) להגדיל את המזל שלנו.

מה הכוונה אמונה יוצרת מציאות? האם זה נכון? והאם להאמין בלבד זה מספיק?

אמונה יוצרת מציאות היא למעשה היכולת שלנו לראות ברוחנו ובדמיוננו דבר מסוים ולפתע הוא מתרחש.

זה יכול להיות דבר טוב ודבר פחות טוב. אנו יוצרים את המציאות שלנו.

כמה פעמים יצא לכם לחשוב על משהו כל כך הרבה פעמים או כל כך חזק עד כדי כך שהוא לפתע קרה במציאות? כמה מכם איחלו לרכוש רכב חדש ולמרות שבתקופה שחשבתם עליו לא ידעתם בכלל מאיפה יהיה לכם כסף לקנות את הרכב הזה – זמן קצר לאחר מכן פתאום מצאתם דרך לרכוש רכב חדש?

האם יש דרך להפוך את המזל שלנו?

יש דרך להגדיל את המזל שלנו. נוכל לעשות זאת באמצעות אמונה ועשייה. אמונה ועשייה יחברו אותו, אם תרצו, לסודות הגדולים של היקום. בין אם אתם מאמינים בקב"ה, בכך שהכימיקלים מסביבנו נבנים בהתאם לאמונה שלנו ומייצרים את המציאות שאנו רוצים וכו'.

שאלות ותשובות בנושא מזל בחיים:

שאלה: האם אנו יכולים לשלוט במזל שלנו?

תשובה: המזל הוא פרט קוסמי שמעבר ליכולותינו. אנו לא יכולים לשלוט במזל שלנו אך בהחלט יכולים לקבל כל תוצר שלו לטובה וכך למעשה לגבור על כל אתגר בדרך. לדוגמה: אם נחתה עליכם הוצאה לא צפויה. אתם יכולים להתלונן על המזל הנורא שלכם ויכולים לקבל זאת בהבנה ולומר "אוקי, אולי זה הגיע לי, מה אני יכול ללמוד מזה?". אדם נתבע על ידי הבנק למשל אליו הוא חייב המון כסף. אותו אדם יכול להרגיש שהחיים נגדו באותו הרגע והוא יוצא מאיזון לגמרי. לבסוף כשהוא מגיע לשיחה עם עורכי הדין של הבנק, לפני תביעה והוצאות משפט, הם מציעים לו הסדר: תן חצי מהסכום של ההלוואות שלך ונמחק לך את החצי השני".

פתאום יש משהו על השולחן ששווה להילחם בשבילו וגם משהו שיכול להציל לו את החיים. אותו אדם השיג את הכסף הנדרש בתוך 3 חודשים תוך קבלת הלוואות מבני המשפחה והעדיף להחזיר חצי מההלוואות שלו לבני המשפחה מאשר את הסכום המלא לבנק. יצא לטובה נכונה?

שאלה: מה קורה אנו מאמינים במזל הטוב שלנו ולמרות האופטימיות לא מצליחים להתרומם?

תשובה: אמונה בלבד איננה מספיקה לעשות שינוי בחיים. צריך ללמוד, להתפתח, לעשות ולהתמיד.

סרטון בנושא מזל בחיים

עוד מאמרים מקצועיים

עריכת מאמנים
עריכת המשתמש שלך

תחום התמחות* תחום התמחותאימון אישיאימון בריאותיאימון הוריםאימון לזוגיותאימון למנהליםאימון למערכות יחסיםאימון לקריירהאימון לקשב וריכוזאימון לתזונהאימון מנטאלי לספורטאיםאימון משפחתיאימון מתבגרים/ילדים ונועראימון עסקיאימון קבוצתיאימון רפואיהתמחות ימי פעילות*

קרא עוד »